Ing. Radomír Polách

Bio

Jmenuji se Radomír Polách (* 7. července 1987) a pocházím z města Valašského Meziříčí, kde jsem navštěvoval dnes již zrušenou Základní školu Zdeňka Fibicha a posléze Obchodní akademii a VOŠ.

Od roku 2006 pobývám z důvodu studia v Praze. Vystudoval jsem Softwarové inženýrství a následně Systémové programování na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze, kde jsem postupně získal tituly Bc. a Ing. V současnosti zde pokračuji doktorským studiem Teoretické informatiky na Fakultě informačních technologií.

Od roku 2012 podnikám jako OSVČ v oblasti informačních technologií. Zabývám se vývojem software, správou serverů a bezpečností v informačních technologiích.

Od roku 2013 jsem zaměstnán jako odborný asistent na Katedře teoretické informatiky Fakulty informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze. Zde vyučuji předměty, které se týkají převážně teoretické informatiky jako jsou Automaty a gramatiky, Programovací jazyky a překladače, Komprese dat a Efektivní vyhledávání. Od roku 2017 jsem členem Akademického senátu ČVUT.

Pocházím z dělnické rodiny, kde patřím do první vysokoškolsky vzdělané generace. Jsem podnikatelem, zaměstnancem i studentem. Myslím si, že dokážu vnímat svět různými pohledy.

Navrhni úpravu