Nová sportovní hala ve Valašském Meziříčí bude nekoncepční, Piráti jsou proti

27. 11. 2019
Nová sportovní hala ve Valašském Meziříčí bude nekoncepční, Piráti jsou proti
Nová sportovní hala ve Valašském Meziříčí bude nekoncepční, Piráti jsou proti

Piráti ve Valašském Meziříčí v čele se zastupitelem Denisem Rychtarem byli od počátku skeptičtí k celkovému postupu přípravy a vizualizace nové sportovní haly. Již od začátku se přiklání k efektivnější variantě v areálu Kasáren oproti schválené variantě areálu ISŠ.

Pro Piráty jsou hlavními parametry priority občanů a sportovních klubů. Pokud by byla hala umístěna v areálu kasáren, tak by sportovci mohli lehce využít i rekonvalescenční možnosti díky blízkému krytému bazénu, který je na přilehlé trase MHD. Zdali by pak správa haly připadla městské společnosti ST Servis, mohli být veškeré sportoviště pohromadě, a navíc i přesuny zaměstnanců by byly jednodušší. Další výhodou, která připadá v potaz, je právě také vlastnictví haly. To by v případě umístění haly v areálu kasáren připadlo městu, avšak u schválené varianty bude vlastníkem a spoluinvestorem Zlínský kraj.

Jestliže by halu vlastnilo město, mohli zastupitelé uvažovat o možnosti dvou hřišť v jedné budově, aby nedošlo k obdobnému pochybení jako na Vsetíně, kde nyní musí stavět druhou halu za více než 200 mil. korun. Přičemž se však na rozdíl od našeho města rozhodli vyhlásit architektonickou soutěž s koncepcí uměrným potřebám města. Valašské Meziříčí mohlo využít k financování architektonické soutěže z jednoho dotačního titulu a následně požádat o dotaci na realizaci stavby, která lze čerpat až do výše 40 milionů, bohužel tak však neučinilo.

“Mohli jsme mít novou moderní halu s elegantním a efektivním vzhledem. Kraj by ušetřil přes 100 mil. korun a město tak mohlo požádat o spolufinancování důležitějších projektů, jako je třeba autobusový terminál. Mrzí mě, že původní návrh neprošel o jediný hlas,” ukončil pirátský zastupitel Denis Rychtar.


Autor článku

Jaromír HorkýJaromir Horky

Jaromír Horký

Krajská mediální spojka, psavec


jaromir.horky@pirati.cz

Navrhni úpravu